Plenerowe pokazy filmów Andrzeja Barańskiego w Pińczowie

Przegląd filmów Andrzeja Barańskiego w formie kina samochodowego

Tegoroczne lato znacząco różniło się od tych, które znamy. Mimo trudnej sytuacji w naszym kraju i na świecie nie musimy jednak rezygnować z rozrywki i miłego spędzania czasu w towarzystwie bliskich nam osób. Nasza firma doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego też wakacje spędziliśmy odwiedzając liczne polskie miejscowości gdzie organizowaliśmy pokazy filmów w ramach kina samochodowego.

Kolejną z miejscowości, którą odwiedziliśmy był Pińczów, czyli małe miasto w województwie świętokrzyskim, które może poszczycić się tym, ze wywodzi się z niego jeden ze znanych polskich reżyserów – Andrzej Barański. Dlatego też organizatorzy postanowili skupić się właśnie na jego dziełach. Spotkało się to ze sporym uznaniem widzów.

Na czym polega kino samochodowe ?

Choć wydawać by się mogło, że kino samochodowe to propozycja, z której skorzystać można od stosunkowo niedawna, tak naprawdę jest ono dostępne dla kinomaniaków od wielu lat. Początki kina samochodowego miały miejsce w 1915 roku w Las Cruces w Nowym Meksyku. Następnie ten sposób oglądania filmów zdobył ogromną popularność w Stanach Zjednoczonych.
W naszym kraju premierę miało w 1994 roku. Choć nie od razu zdobyło ogromną popularność obecnie cieszy się coraz większym uznaniem. Wpływ ma na to wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych, dzięki którym oglądający film mogą cieszyć się doskonałą jakością i widocznością obrazu. W swoich projekcjach dźwięk nadajemy na określonej częstotliwości radiowej, dzięki czemu nasi widzowie mogą korzystać z odbiorników samochodowych. Jest to bardzo wygodne i intuicyjne rozwiązanie.

Jakie filmy przedstawiliśmy uczestnikom Pińczowskiego Kina Samochodowego ?

Do Pińczowa zawitaliśmy 14 sierpnia. W ciągu dwudniowego wydarzenia, w ramach pierwszej edycji „Stopklatki”- Przeglądu Filmów Andrzeja Barańskiego zaprezentowaliśmy uczestnikom trzy filmy tego wybitnego reżysera. Możliwość emitowania ich w miejscowości rodzinnej artysty była dla nas szczególnie ważna a jednocześnie bardzo wzruszająca.
Osoby zainteresowane naszymi pokazami mogły obejrzeć „Tabu”, „Dzień wielkiej ryby” i „Księstwo”. Produkcje wyświetlane były przy hali widowiskowo – sportowej, dzięki czemu każda osoba zainteresowana seansem bez problemu znalazła miejsce parkingowe z doskonałą widocznością. Wstęp wolny, który był możliwy dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który zagwarantował środki pochodzące z Funduszu Promocji Kultury sprawił, ze publiczność zainteresowana wydarzeniem była bardzo liczna.

Wydarzenie udane i w pełni bezpieczne

Co nas cieszy, wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili, że kino samochodowe to ciekawa i bezpieczna alternatywa w czasach pandemii, dzięki której nie musimy rezygnować z kulturalnych wydarzeń. Widzowie docenili jakość obrazu i dźwięku oraz profesjonalną organizację seansów. Ze swojej strony zadbaliśmy zaś o pełne bezpieczeństwo i przestrzeganie reżimu sanitarnego. Widzowie musieli zastosować się do zasad bezpieczeństwa określających liczbę osób w samochodzie oraz obowiązku zakrywania nosa i ust w przypadku osób nie mieszkających razem. Mimo to, wszyscy świetnie się bawili i zapewniali, że chętnie wezmą udział w podobnym wydarzeniu w przyszłości. Bardzo cieszy nas fakt, że nasze kino samochodowe spotkało się z tak pozytywnym odzewem.

Jak widać, kinomanicy nie muszą rezygnować z przyjemności jaką daje seans w towarzystwie bliskiej osobie. Mieszkańcy Pińczowa przekonali się o tym, że oglądanie filmów w samochodzie może być naprawdę doskonałą rozrywką. My zaś wyruszyliśmy dalej do kolejnych miejscowości, by prezentować kultowe filmy w sposób nietuzinkowy a jednocześnie bezpieczny.

Sprawdź naszą ofertę kina plenerowego !

Wypełnij poniższy formularz lub zadzwoń. Przygotujemy dla Ciebie szczegółową ofertę cenową.

+48 503 061 909


Udostępnij