Kino samochodowe - wynajem i organizacja

Kino samochodowe realizujemy analogicznie do tradycyjnego kina letniego, montując dodatkowo transmiter - nadajnik radiowy.

Dzięki nadajnikowi zmotoryzowani użytkownicy mają możliwość odbierania dźwięku z wyświetlanego filmu wewnątrz własnych samochodów.
Bezpośrednio przed projekcją filmu na ekranie wyświetlamy częstotliwość radiową, na jaką należy ustawić radioodbiorniki samochodowe.

Ekrany pneumatyczne

W kinie samochodowym stosujemy wielkoformatowe ekrany pneumatyczne z profesjonalna powierzchnią kinową. Posiadamy ekrany różnej wielkości. Realizowaliśmy pokazy kina samochodowego na największych parkingach w Polsce.

Nagłośnienie samochodowe - radiowe

W kinie samochodowym stosujemy nagłośnienie hybrydowe, tzn. połączenie tradycyjnych kolumn głośnikowych dla niezmotoryzowanych z nadajnikiem radiowym, dzięki któremu widzowie za pomocą radioodbiorników samochodowych mają możliwość odbierania dźwięku w zaciszu swoich samochodów.

Pozwolenia

Pozyskujemy licencje filmowe - pozwolenia na publiczne wyświetlanie filmów jak również pozwolenie na użytkowanie częstotliwości radiowej w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej (legalne nadawanie dźwięku poprzez transmiter radiowy)

Chcesz zorganizować kino samochodowe ? Wyślij do nas wiadomość lub zadzwoń !

Czy wiesz, że... ? Ciekawostaki na temat kina samochodowego

Pierwsze kino samochodowe na świecie

Pierwsze kino samochodowe na świecie zorganizowane zostało w 1933 roku w Stanach Zjednoczonych. Na pomysł wpadł Richard Hollingshead, który widząc potencjał kina samochodowy opatentował swój pomysł.

w Polsce ?

W Polsce kino samochodowe musiało czekać na swoją premierę aż do roku 1994. Pierwszy seans zorganizowali Dariusz Krzysztof Zawiślak i Rafał Wnuk w Warszawie.

Szczyt popularności kina samochodowego

Szczyt popularności kina samochodowego przypadł na lata 60 ubiegłego wieku. W samych Stanach Zjednoczonych działało ok 4000 takich kin. Lata 70 to początek spadku popularności tego typu rozrywki. Głównym czynnikiem było wynalezienie taśmy VHS. Właściciele kin samochodowych próbowali różnych sposobów na zatrzymanie widza, jednym z nich było wprowadzenie do repertuaru filmów erotycznych.

XXI wiek - renesans kina samochodowego

Obecnie kina samochodowe na całym świecie przeżywają renesans, jednak w zupełnie innej formie. Są to pokazy przeważnie bezpłatne dla widzów, organizowane i sponsorowane przez prywatne firmy, galerie handlowe w celach promocyjnych i wizerunkowych. W Polsce z racji na klimat sezon kina samochodowego przypada na miesiące od kwietnia do września. W tym okresie odbywa się kilkaset seansów pojedynczych oraz cykli filmowych takich jak Trafikino w Krakowie organizowane przez Traficar. Kino samochodowe w Polsce cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród widzów.