Kino samochodowe - wynajem i organizacja

Ekrany do kina samochodowego

W kinie samochodowym wielkość ekranu ma znaczenie !
Stosujemy wielkoformatowe ekrany pneumatyczne z profesjonalna powierzchnią kinową. Posiadamy ekrany różnej wielkości. Realizowaliśmy pokazy kina samochodowego na największych parkingach w Polsce.
transmiter radiowy do nagłośnienia samochodowego

Nagłośnienie samochodowe - radiowe

W kinie samochodowym stosujemy nagłośnienie hybrydowe, tzn. połączenie tradycyjnych kolumn głośnikowych dla niezmotoryzowanych z nadajnikiem radiowym, dzięki któremu widzowie za pomocą radioodbiorników samochodowych mają możliwość odbierania dźwięku w zaciszu swoich samochodów.
licencje filmowe i pozwolenia

Licencje filmowe, pozwolenie UKE

Pozyskujemy licencje filmowe - pozwolenia na publiczne wyświetlanie filmów, rozliczamy ZAIKS i OZZ jak również pozwolenie na użytkowanie częstotliwości radiowej w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej (legalne nadawanie dźwięku poprzez transmiter radiowy)

Galeria - kino samochodowe

FAQ - najczęściej zadawane pytania odnośnie kina samochodowego

Jak działa kino samochodowe ?

Kino samochodowe działa analogicznie do kina plenerowego na leżakach Jedyną różnicą jest zastosowanie nagłośnienia radiowego, tzn. nadajnika FM, dzięki któremu dźwięk odbierany jest bezpośrednio poprzez radioodbiorniki samochodowe.

Skąd widzowie mają wiedzieć jak ustawić swoje radioodbiornik samochodowe ?

Przed projekcją na ekranie podajemy częstotliwość, na której nadawany jest dźwięk. Poza tym w trakcie filmu nasi pracownicy służą pomocą w ustawianiu radioodbiorników spóźnialskim, którzy nie zdążyli zrobić tego przed projekcją filmową

Czy nadawanie dźwięku drogą radiową jest legalne ? Czy jako organizator mamy dopiąć jakieś formalności ?

Oczywiście, użytkowanie częstotliwości radiowej bez zezwolenia jest zabronione (Ustawa o Prawie Telekomunikacyjnym). Konieczne jest uzyskanie zgody Urzędu Komunikacji Elektronicznej na dzierżawę częstotliwości. Pozwolenie wydawane jest na konkretny dzień oraz miejsce. Zajmujemy się wszelkimi formalnościami z tym związanymi oraz opłacamy wydanie zezwolenia.

Jakie filmy można wyświetlać w kinie samochodowym ?

Współpracujemy z wszystkimi dystrybutorami filmowymi i mamy w ofercie blisko 10 tyś tytułów filmowych. Zajmujemy się pozyskiwaniem nośników, licencji a także rozliczaniem pokazów z OZZ. Udostępniamy Państwu listę kilkuset tytułów, które wg naszej opinii sprawdzają się na pokazach plenerowych. Możecie także zaproponować dowolny film a my sprawdzimy jego dostępność i koszty uzyskania pozwolenia na publiczny pokaz.

Koszt wynajmu kina samochodowego

Ceny zaczynają się od 2000 zł jednak ostateczny koszt kina samochodowego uzależniony jest od wielu czynników. Prosimy o kontakt, przygotujemy szczegółową wycenę auto kina w różnych wariantach cenowych.

Jakie warunki techniczne musimy spełnić jako organizator ?

Cała obsługę techniczną, sprawy licencji filmowych, ozz i pozwoleń radiowych zapewnia nasza firma. Od Państwa jako organizatora potrzebujemy wskazanie miejsca do przeprowadzenia imprezy (idealnie jeśli wcześniej otrzymamy zdjęcia tereny, abyśmy mogli sprawdzić czy nie występują ograniczenia techniczna jak np. gęsto rozstawione latarnie, linie napięciowe itp.) Potrzebujemy także dostęp do prądu.

Wybrane realizacje kina samochodowego

Trafikino - kino samochodowe TrafiCar na parkingu Ikea Kraków

Kino samochodowe na parkingu Ikea w Krakowie
Cotygodniowe kino plenerowe samochodowe dla Traficar zorganizowane na parkingu Ikea Kraków.

Prawie kino - kino samochodowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie

Kino samochodowe na Uniwersytecie Ekonomicznym
Już po raz piąty zrealizowaliśmy coroczne samochodowe kino plenerowe dla NZS UEK. Wydarzenie tradycyjnie odbyło się na parkingu przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie tuż obok remontowanego "Szkieletora".

Kino samochodowe przy Galerii ETC Swarzędz - maj, czerwiec 2018

Kino samochodowe przy galerii handlowej w Swarzędzu
Kino samochodowe dla klientów galerii handlowej ETC Swarzędz. Oprócz kina samochodowego przygotowaliśmy także strefę z leżakami dla niezmotoryzowanych widzów.
 

Czy wiesz że ... ? Ciekawostki na temat kina samochodowego

Pierwsze kino samochodowe na świecie

Pierwsze kino samochodowe na świecie zorganizowane zostało w 1915 roku w Las Cruces w Nowym Meksyku, a pierwszym wyświetlonym filmem był "Bags of Gold". Kina samochodowe popularność zyskały w latach trzydziestych ubiegłego wieku w USA, a Richard Hollingshead, który widząc potencjał kina samochodowy opatentował pomysł.

w Polsce ?

W Polsce kino samochodowe musiało czekać na swoją premierę aż do roku 1994. Pierwszy seans zorganizowali Dariusz Krzysztof Zawiślak i Rafał Wnuk w Warszawie.

Szczyt popularności kina samochodowego

Szczyt popularności kina samochodowego przypadł na lata 60 ubiegłego wieku. W samych Stanach Zjednoczonych działało ok 4000 takich kin. Lata 70 to początek spadku popularności tego typu rozrywki. Głównym czynnikiem było wynalezienie taśmy VHS. Właściciele kin samochodowych próbowali różnych sposobów na zatrzymanie widza, jednym z nich było wprowadzenie do repertuaru filmów erotycznych.

XXI wiek - renesans kina samochodowego

Obecnie kina samochodowe na całym świecie przeżywają renesans, jednak w zupełnie innej formie. Są to pokazy przeważnie bezpłatne dla widzów, organizowane i sponsorowane przez prywatne firmy, galerie handlowe w celach promocyjnych i wizerunkowych. W Polsce z racji na klimat sezon kina samochodowego przypada na miesiące od kwietnia do września. W tym okresie odbywa się kilkaset seansów pojedynczych oraz cykli filmowych takich jak Trafikino w Krakowie organizowane przez Traficar. Kino samochodowe w Polsce cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród widzów.

Największe kina samochodowe na świecie

W złotej erze kin samochodowych największe parkingi z gigantycznymi ekranami mieściły się oczywiście w USA. Troy Drive-Inw Detroit oraz Panther Drive-In w Lufkin mogły pomieścić nawet 3000 pojazdów jednocześnie. Samo parkowanie samochodów trwało do 3 godzin. W tym czasie organizatorzy zapewniali inne atrakcje dla oczekujących, jak występy wokalne, taneczne show oraz szeroką ofertę gastronomiczną.

Kontakt


Przemysław Żurek

właściciel KinoMobilne.pl

Instagram

/kinomobilne

Razem możemy stworzyć niezapomniane kino plenerowe oparte na połączeniu Twojej koncepcji i naszego doświadczenia oraz profesjonalnej technologii