Kino mobilne - FAQ

Od czego zacząć organizację kina plenerowego ?

Jeśli po raz pierwszy organizujecie pokaz pod gołym niebem to na sam początek polecam przeczytanie dwóch artykułów na naszym blogu:

Jakie formalności związane z prawem autorskim musimy załatwić, aby pokaz był legalny

Żadne! Wszelkie formalności związane z licencjami bierzemy na swoje braki - począwszy od pomocy w doborze trafionego repertuaru (przyp. ok 10 000 tytułów w ofercie kino mobilne), poprzez pozyskanie licencji dystrybutora/producenta aż do rozliczenia pokazów z organizacjami zbiorowego zarządzania takimi jak m.in. ZAiKS (Związek Autorów i Kompozytorów Scenicznych).

W jakim miejscu może być zorganizowane letnie kino plenerowe ?

wielkość terenu - plenerowa sala kinowa

Posiadamy kilkanaście ekranów o różnych rozmiarach, jesteśmy więc w stanie dopasować ekran do każdej powierzchni. Aby ustawić mały, kameralny zestaw kinowy wystarczy plac 10x10m. Idealnym rozwiązaniem będzie, jeśli podeślecie nam zdjęcie terenu, gdzie planujecie pokaz , a nam będzie łatwiej doradzić optymalnej wielkości zestaw kinowy, rozmieszczenie leżaków czy nawet usytuowanie stanowiska z popcornem.

nawierzchnia

Przy technicznym montażu zestawu kina plenerowego istotna jest nawierzchnia, na jakiej organizowany jest pokaz filmowy. Ekran projekcyjny to potężny żagiel, który z oczywistych względów musi być w bezpieczny sposób zamocowany, aby nie poddał się podmuchom wiatru. Jeśli ekran rozkładany jest na powierzchni trawiastej wtenczas z czterech stron wbijamy kotwice, do których mocujemy ekran. Jeśli nie ma możliwości kotwiczenia ekranu do ziemi wtenczas przywozimy tzw. balasty wodne (mausery lub pojemniki 500-1000 l)

Czy udostępniacie materiały promocyjne do organizacji kina plenerowego ?

Jak najbardziej, udostępniamy zdjęcia z naszych realizacji, które możecie wykorzystać w swoich materiałach promocyjnych. Możemy także przesłać nasze szablony plakatów a także zająć się promocją Waszych pokazów w mediach społecznościowych (Facbook ads, Google ads itp.)
uwaga ! Warto tu czasem zaglądać, na bieżąco staramy się dokładać kolejne ciekawe wątki

Masz jakieś pytania ? Zadzwoń lub napisz!


Kontakt

Przemysław Żurek